Sensacje i sekrety – promocja najnowszej publikacji A. Węsierskiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii naszego regionu na promocję najnowszej publikacji: Adama Węsierskiego, pt. „Sensacje i sekrety powiatu chojnickiego, sępoleńskiego i tucholskiego”, cz. II

Spotkanie z autorem odbędzie się w środę 8 września o godz. 18:00 w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, ul. W. Witosa 1, 89-526 Lubiewo.

ZAPRASZAMY!

Doktor Adam Węsierski zajmuje się historią Borów Tucholskich oraz działalnością opiekuńczo – wychowawczą, społeczną i polityczną kapłanów pomorskich, stowarzyszeń religijnych działających w ramach Akcji Katolickiej, problemem bezrobocia, organizacją służby zdrowia, bezpieczeństwem powiatu tucholskiego na tle Pomorza, rozwojem przemysłu drzewnego, organizacją Starostwa Powiatowego w Tucholi w dwudziestoleciu międzywojennym oraz po zakończeniu II wojny światowej, sytuacją dzieci w placówkach opiekuńczych po II wojnie światowej.

Najnowsze badania historyka dotykają działalności organów bezpieczeństwa na Pomorzu w latach 1945 – 1989 oraz sieci agenturalno-informacyjnej. Historyk jest autorem ponad pięćdziesięciu pozycji książkowych i albumowych oraz około 200 artykułów.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)