Spotkanie z Jarosławem Kretem

W piątek 24 września gościliśmy w B-CKiP – Jarosława Kreta, podróżnika, dziennikarza, autora książek podróżniczych. W większości znamy go jako „pana od pogody”. Jak go zapamiętaliśmy? Jako otwartego, życzliwego i skorego do niekończących się rozmów człowieka.

Jak w kilku słowach zrelacjonować spotkanie, które trwało blisko cztery godziny? Mówiąc krótko – pan Jarosław Kret uwielbia opowiadać, a każde zadane pytanie rozpoczyna nietuzinkową opowieść o tym, czego doświadczył w czasie niezliczonych podróży. Podróżnicza przygoda rozpoczęła się od nietuzinkowych studiów – egiptologii. Miejsca, do których podróżuje „Pan od pogody” odwiedza wielokrotnie – Indie, Bliski Wschód, Madagaskar, Afryka, obserwując jak się zmieniają, a także nawiązując przyjaźnie. Tak barwnego życia możemy jedynie pozazdrościć!

Bardzo dziękujemy za otwartość i swojskość! Dodamy tylko, że pan Jarosław Kret bardzo dobrze zna nasze okolice. Wakacje w dzieciństwie spędzał u babci w Charzykowach. Prosto z B-CKiP ruszył na spotkanie z rodziną.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Poznawanie przez podróżowanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)