Spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską – Wróbel

W środę 17 listopada w Filia Biblioteki Bysław gościliśmy autorkę książek dla dzieci – panią Roksanę Jędrzejewską-Wróbel.

Pani Roksana zaczęła pisać, gdy miała 35 lat. Do pisania i publikowania swoich opowiadań namówiła ją przyjaciółka Agnieszka. Za jej namową wysłała swoje pierwsze opowiadanie pt. „Królewna” na konkurs. I tak cała historia się rozpoczęła.

Jednym z bardziej znanych tytułów jest książka pt. „Florka. Z pamiętnika ryjówki”. Wspomnianą Florkę większość dzieci zna z bajki w TVP ABC. Zachęcamy do zapoznania się z wersją książkową! Naprawdę warto!

W spotkaniu udział wzięły klasy III z SP w Bysławiu. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie oraz wiele interesujących pytań, dzięki którym mieliśmy okazję jeszcze lepiej poznać autorkę.

Pani Roksana przeczytała jedno ze swoich opowiadań pt. „Trzy obrotne świnki”, z którego dowiedzieliśmy się co tak naprawdę jest nam potrzebne do szczęścia, a także jak możemy zostać zmanipulowani przez komercyjny świat.

Uczestnicy spotkania poznali również etapy wydawania książki. Od napisania tekstu przez autorkę, tworzenie ilustracji, składanie tekstu i ilustracji, poprzez wydruk na dużych arkuszach, tworzenie okładki po składanie wszystkiego w jedną całość.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Czytaj zmysłami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)