Święty Mikołaj już tu był!

Grudzień rozpoczęliśmy w mikołajkowym nastroju. Jak co roku świętujemy Mikołajki w pierwszy weekend grudnia i tym samym otwieramy grudzień świąteczną aurą. W tym roku na naszej scenie wystąpił Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi w spektaklu pt. „Szydełkowa szopka babci Klary”.

Dzieci wspólnie z aktorami podrapały się po swoich głowach! Podrapały również rodziców! A po co to drapanie? A no po to, by nasze głowy przypomniały sobie jak zachowujemy się w teatrze, a także po to, by przypomnieć sobie historię narodzenia dzieciątka Jezus.

Tak, tak! Pora przypomnieć sobie również wszystkie tradycje związane z Bożym Narodzeniem! Już za trzy tygodnie Christmas time!

W spektaklu przy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i… duuużo Aniołów.  Aktorzy Teatru Małe Mi sprawili, że wszyscy szydełkowi bohaterzy ożyli i opowiedzieli historię znaną od 2 tysięcy lat. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki, dzięki czemu wprowadziliśmy mniejszych i większych widzów w niezwykły świat Wigilijnej Nocy.

Po spektaklu na wszystkich widzów czekały upominki od świętego Mikołaja!

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)