Teatr „A co tam” zdobył 2. miejsce!

9 grudnia 2017r. grupa „A co tam” reprezentowała Gminę Lubiewo na finałowym przeglądzie 26. Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu w dziedzinie teatru KATAR 2017 organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Na niezwykle klimatycznej scenie gościnnego Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu, aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Na smyczy”. W gronie finalistów znalazły się grupy reprezentujące m.in. : Toruń, Chełmno czy Inowrocław.

Występ naszych młodych aktorów został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony owacją na stojąco przez niezwykłą publiczność KATARu. Również jury przeglądu ( w składzie: Dorota Nowak-aktorka, pedagog teatru, Barbara Rogalska – pedagog teatru, Agnieszka Zakrzewska-pedagog teatru, specjalistka do spraw teatru, Pawel Paszta-reżyser, dyrektor ds. artystycznych Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu i Jerzy Rochowiak-autor tekstów, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.) doceniło efekt pracy aktorów i reżyserki spektaklu pani Beaty Ziółkowskiej, przyznając zespołowi 2. nagrodę.

Jurorzy niezwykle przychylnie i z uznaniem wypowiadali się o grze młodych aktorów, docenili równierz wysiłki i zdolności pani Beaty Ziółkowskiej, która dzięki metodom prowadzenia grupy, pozwala każdemu z aktorów kreować postacie niczego nie narzucając. W efekcie powstał niezwykle spójny i wiarygodny spektakl. Dzieciaki swą spontanicznością, wiarygodnością i dowcipem oczarowali zarówno publiczność, jak i jurorów.

Pani Beacie i Zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! I czekamy na kolejne spektakle, które swą premierę będą miały na deskach sceny B-CKiP Gminy Lubiewo.

Weronika Kurczewska

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)