Teatr i Magia w Lubiewie – zakończenie projektu Partnerstwa LGD Bory Tucholskie

Zamieszczamy fotorelację z zakończenia projektu „Aktywnie i bezpiecznie w Naszych Fyrtlach” realizowanego przez Partnerstwo „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie”.

W środę 22 listopada 2023 naszą instytucję wypełniły: TEATR i MAGIA.

Organizatorem wydarzenia było Partnerstwo „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie”, a otworzyła je pani Barbara Piasecka opowiadając po krótce o wszystkich działaniach w ramach projektu „Aktywnie i bezpiecznie w Naszych Fyrtlach”. Dzięki partnerstwu z LGD Bory Tucholskie oraz zaangażowaniu w projekt gościliśmy w Lubiewie mieszkanki i mieszkańców z całego powiatu tucholskiego, którzy również zaangażowani byli w projektowe działania.

Program artystyczny rozpoczął spektakl pt. „Krzesłostan” w wykonaniu grupy teatralnej „A co tam”, która działa pod okiem pani Beaty Ziółkowskiej i Weroniki Kurczewskiej. Młode aktorki pokazały nam z czym mierzą się młodzi ludzie. W jakie schematy wpadamy i dajemy się zapędzić do kołowrotka nazwanego „życiem”, tracąc zarazem z horyzontu drugiego człowieka. Spektakl zagrany w niebywałym tempie, tempie, w które wpadamy każdego dnia. Jak wyskoczyć z pędzącego kołowrotka? Wszyscy, którzy obejrzeli spektakl, już to wiedzą.

Po spektaklu czekała na nas słodka niespodzianka, a właściwie wyjątkowa uczta. Specjalnie na ten dzień przygotowane słodkości wyglądały jak teatralna scenografia! Najedzone były nasze oczy i brzuchy

🪄Atrakcją wieczoru był pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Dawida Wilczyńskiego (znanego youtubera). Wytężaliśmy wzrok, skupialiśmy się z całych sił, próbowaliśmy zrozumieć, ale magia była silniejsza! Magiczne sztuczki po prostu nas oczarowały.

Dzisiejsze wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zakończenia projektu „Aktywnie i bezpiecznie w Naszych Fyrtlach” współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego w ramach RPO województwa kujawsko-pomorskiego.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)