Teatralna uczta za 20 tys. zł

Spieszymy do Was z pozytywnymi informacjami! Nasz wniosek pt. „Ob(d)jazdowy teatr” otrzymał dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł z programu Kultura dostępna!

Co to dla Was znaczy?🎭Teatralna uczta dla każdego!

Celem projektu „Ob(d)jazdowy TEATR” jest upowszechnianie i zwiększenie obecności kultury wysokiej w życiu społecznym poprzez organizację cyklu spektakli w wykonaniu teatrów objazdowych na terenie gminy Lubiewo. Przywołamy historyczną role wędrownych teatrów w budowanie polskiej kultury na prowincji. Zaprosiliśmy do współpracy 6 teatrów z różnych miejsc w Polsce, które zagrają 7 spektakli w czasie 5 teatralnych wydarzeń. Wybraliśmy takie, których oferta charakteryzuje się wysoką wartością artystyczną. Część wydarzeń odbędzie się w przestrzeni publicznej na plaży w Bysławiu. W ofercie znajdują się spektakle lalkowe oparte na tradycji i historii, klasyka bajek w spektaklach marionetkowych, spektakl rodzinny grany w konwencji dell arte, spektakl uliczny w konwencji teatru ruchu, cyrku oraz spektakle dla dorosłych i seniorów zawierające zarówno satyrę jak i humor. Zadanie jest skierowane do wszystkich grup wiekowych, szczególnie tych, których dostęp do kultury ograniczają dwie podstawowe bariery ekonomiczna i przestrzenna.

Zaproszone teatry: Teatr Vaśka z Torunia, Teatr na Walizkach z Wrocławia, Teatr Barnaby z Gdańska, Teatr Małe Mi z Łodzi, Teatr A3 Kolekcjonerzy Wzruszeń

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu

Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)