Teatralne święto dzięki dofinansowaniu z NCK

Mieszkańców gminy Lubiewo czeka teatralna uczta, a to za sprawą pozyskanego dofinansowania z programu Kultura – Interwencje 2020. Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo otrzymała grant w wysokości 10 tys. zł z Narodowego Centrum Kultury na realizację zadania pt. „MARIONETY w rycerskim Bysławiu”.

Projekt B-CKiP znalazł się wśród 277 beneficjentów na 1622 zgłoszone wnioski! Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zorganizujemy prawdziwe święto ze spektaklami marionetkowymi, teatrem improwizowanym warsztatami teatralnymi i scenograficznymi. Stworzymy również nadmarionetę, czyli marionetkę w powiększonej wersji. Nie zabraknie również teatralnych propozycji dla dorosłych.

Na etapie pisania projektu planowaliśmy zorganizowanie teatralnego święta w sierpniu na bysławskiej plaży. Obecnie pracujemy nad innymi możliwościami realizacji zadania, gdyby sytuacja epidemiczna nie uległa poprawie.

Osią przewodnia zadania jest nawiązanie do lokalnej tradycji i historii powstania Bysławia, w tym wypadku rycerza Zbysława. Odwiedzi nas Teatr Barnaby z Gdańska, Teatr Lukla z Lublina, a także cenione artystki z Torunia: Barbara Rogalska, Emilia Betlejewska oraz Alicja Wiślińska-Kornacka, które poprowadzą część warsztatową wydarzenia. Przeprowadzone zostaną 3 rodzaje warsztatów: teatralny, scenograficzny oraz manualny z tworzenia nadmarionety. Będzie można obejrzeć dwa spektakle marionetkowe, dedykowane przede wszystkim dzieciom, natomiast młodzież, dorośli i seniorzy będą mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu teatru improwizowanego.

Już teraz gorąco Was zapraszamy!

 

 

 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)