To już siódmy Koncert Listopadowy naszej orkiestry!

W niedzielne popołudnie, 12 listopada Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu zagrała po raz siódmy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jak co roku mieszkańcy Gminy Lubiewo mieli okazję uczcić tak ważny dla naszej małej i dużej ojczyzny dzień.

Dwugodzinny Koncert Listopadowy uroczyście rozpoczął sołtys Sołectwa Bysław, Wojciech Słupiński wraz z panią dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Moniką Januszewską. Po przywitaniu wszyscy stanęli na baczność, a orkiestra dęta odegrała hymn Polski. Następnie zebrana publiczność miała okazję wysłuchać pieśni narodowych w wykonaniu naszej orkiestry.

Po krótkim, narodowym wstępie w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Bysławiu swoje wokalne umiejętności zaprezentował żeński chór Bydgoskiej Izby Lekarskiej Medici Cantares. Chór ten powstał w grudniu 2011 roku z inicjatywy dr Hanny Śliwińskiej. Zespół skupia lekarzy różnych specjalności i studentów medycyny oraz sympatyków muzyki chóralnej zajmujących się dziedzinami pokrewnymi medycynie. Swoją działalność chór Medici Cantares rozpoczął od śpiewania kolęd. Z czasem do repertuaru włączył pieśni sakralne z różnych epok, pieśni ludowe i utwory współczesne. Obecnie dyrygentem chóru jest Joanna Krause, absolwentka dyrygentury Bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Po gościnnym występie chóru Medici Cantares swój szeroki repertuar zaprezentowała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu. Na zakończenie koncertu kapelmistrz Andrzej Ponicki wręczył wybranym członkom orkiestry wyróżnienia za całoroczną pracę włożoną w rozwój muzycznych umiejętności. W tym roku odznaki „Super Muzyk” oraz pamiątkowe karykatury otrzymali: Natalia Grubicka, Weronika Słupińska oraz Zdzisław Iwicki.

Dziękujemy mieszkańcom Gminy Lubiewo za liczne przybycie na Koncert Listopadowy oraz wspólne uczczenie narodowego święta.

(I.K.)

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)