Tydzień pełen atrakcji w Lubiewie i Bysławiu!

W poniedziałek 25 września 2017 roku rozpoczyna się Tydzień Zakazanych Książek, natomiast w piątek 29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji przygotowaliśmy dla mieszkańców Gminy Lubiewo wiele atrakcji, których celem jest promowanie czytelnictwa. Niespodzianki dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą czekały zarówno w bibliotece w Lubiewie, jak i w Bysławiu.

WYSTAWA ZAKAZANYCH KSIĄŻEK (od poniedziałku 25 września do piątku 29 września)

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubiewie oraz w Filii Biblioteki w Bysławiu pojawią się wystawy książek, które w minionych latach zostały ocenzurowane i zakazano ich czytania. Tydzień Zakazanych Książek ma na celu zwrócenie naszej uwagi na zagadnienie wolności intelektualnej i niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą ograniczanie dostępu do informacji. W tym tygodniu sprzeciwiamy się cenzurze, zakazowi czytania treści uznanych przez kogoś za nieodpowiednie oraz usuwaniu pewnych tytułów z bibliotek i księgarń.

WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NIESPODZIANKĘ! (od poniedziałku 25 września do piątku 29 września)

W bibliotece w Lubiewie i Bysławiu w Tygodniu Zakazanych Książek pojawią się wydawnicze nowości. Przyjdź do biblioteki i wypożycz najbardziej polecane tytuły, ale poznasz je dopiero w domu! Książki zostaną zapakowane w papier prezentowy, w związku z czym nasi czytelnicy będą musieli zaufać losowi!

FOTO BUDKA pn. „Oskarżeni o czytanie”

W Bibliotece Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo oraz w Filii Biblioteki  w Bysławiu pojawi się mini studio fotograficzne  w więziennej aranżacji. Przyjdź do nas, zrobimy Ci zdjęcie i wyślemy mailem!

B-CKiP od czwartku 28 września 2017 do piątku 29 września 2017 w godzinach pracy biblioteki

Filia Biblioteki w Bysławiu od poniedziałku 25 września 2017 do wtorku 26 września 2017 w godzinach pracy biblioteki

„SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA” – konkurs dla klas I – III szkoły podstawowej

W poniedziałek po godzinie 12:00 na terenie Lubiewa i Bysławia zostanie rozmieszczonych blisko 50 „Sówek”, takich jak te na plakatach. W drodze ze szkoły lub na spacerze z rodzicami szukajcie „Sówek”, rozwiążcie zadanie i kartę odpowiedzi przynieście do:

1. BCKiP Gminy Lubiewo na ul. W. Witosa 1 w Lubiewie

do czwartku 28 września 2017, do godziny 13:00.

Rozwiązanie konkursu oraz losowanie nagród już w piątek 29 września 2017!

2. Filii Biblioteki w Bysławiu na ul. Strażacką 1

do środy 27 września 2017 roku do godziny 15:00.

Rozwiązanie konkursu oraz losowanie nagród już w czwartek 28 września 2017 w czasie „Spotkania z książką”!

 

„SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ”

W czwartek 28 września 2017 roku o godz. 9:45 w Filii Biblioteki w Bysławiu odbędzie się „Spotkanie z książką” dla klas I – III Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Bysławiu. W przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania spotkamy się w bibliotece z dziećmi, by wspólnie czytać bajki i wiersze, zapoznać się z wystawą zakazanych książek, a także wyłonić laureatów konkursu „Sówka mądra główka”.

I GMINNY KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA

W piątek 29 września 2017 roku w B-CKiP Gminy Lubiewo odbędzie się I Gminny Konkurs Głośnego Czytania dla uczniów Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego w Lubiewie oraz uczniów Zespołu Szkół w Bysławiu. Mamy nadzieję, że konkurs ten wpisze się na stałe w harmonogram imprez kulturalnych Gminy Lubiewo. Organizowany przez B-CKiP konkurs został objęty patronatem medialnym przez Tygodnik Tucholski!

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)