Warsztaty pszczelarskie dla szkół – fotorelacja

Jednym z działań w ramach inicjatywy lokalnej pn. „Bioróżnorodność metodą, aby ocalić siebie i planetę” były warsztaty pszczelarskie, które poprowadziła pani Sabina Przysiężnik.

W ramach inicjatywy w warsztatach uczestniczyli uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Klonowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Klonowie „Mała Szkoła”.

Pani Sabina opowiedziała o życiu i zasadach funkcjonowania pszczół, a także o niezwykłych właściwościach miodu, pyłku, propolisu i wosku pszczelego.

Uczniowie i uczennice dowiedzieli się również jak mogą na co dzień zadbać o to, by pszczołom było łatwiej. Wykonaliśmy również woskowe świece, sprawdzaliśmy jak działa podkurzacz, a także przymierzyliśmy strój pszczelarza.

Pani Sabina wielokrotnie cytowała również słowa Alberta Einsteina: „Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną już tylko 4 lata”. Warsztaty zakończyliśmy refleksją, by żyć blisko natury i dla natury.

Warsztaty są inicjatywą lokalną realizowaną w ramach projektu „Teraz biblioteka”.

SP w Lubiewie – I grupa (12.10.2022 r.)

SP w Lubiewie – II grupa (21.10.2022 r.)

xxx

Mała szkoła w Klonowie (18.10.2022 r.)

Mała Szkoła w Klonowie (oddział przedszkolny) – 18.10.2022 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)