Warsztaty teatralne w Bydgoszczy

Miniony tydzień obfitował w wydarzenia kulturalne, w których udział wzięła grupa teatralna  „A co tam” prowadzona przez Panią Beatę Ziółkowską. Zespół związany, ze sceną B-CKiP Gminy Lubiewo został zaproszony do udziału w warsztatach pt. „Bawimy się w teatr”, które odbyły się 8. grudnia 2017 r. w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Były to warsztaty adresowane do nauczycieli  i instruktorów zainteresowanych prowadzeniem dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych. Część warsztatową zajęć poprzedził występ grupy „A co tam” ze spektaklem pt. „Na smyczy”.

Następnie młodzi aktorzy wraz z instruktorką zaprezentowali w praktyce przykładowe ćwiczenia parateatralne, obejmujące pracę nad dykcją, emisją głosu, przekazaniem emocji, świadomością ciała, a także improwizacją.

Wszystko odbyło się w ciepłej i przyjaznej atmosferze , przy wtórach śmiechu i dobrej zabawy. Członkowie grupy opowiadali jak to jest bawić się w teatr i czerpać z tego ogromną radość i satysfakcję. Uświadomili obecnych na warsztatach potencjalnych instruktorów, jak wiele zależy od ich zaangażowania,  kreatywności i nastawienia. Młodzi aktorzy docenili tym samym wysiłki pani Beaty, która od wielu lat wprowadza w tajniki sztuki teatralnej młodych adeptów.

Weronika Kurczewska

Fotografie wykorzystane ze strony internetowej Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.
(Źródło fot. : http://www.kpck.pl/warsztaty-promocja-wydawnictwa-bawimy-sie-teatr/)

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)