Warsztaty zielarskie – fotorelacja z Suchej i Bysławia

We wrześniu i październiku realizujemy cykl działań warsztatowych w ramach projektu „Borowiacki FOLK”, na realizację którego pozyskaliśmy 14 tys. zł w ramach programu EtnoPolska. Edycja 2023 z Narodowego Centrum Kultury.

W ramach tego projektu z działaniami kulturalnymi wychodziliśmy w „teren”. Na mapie ludowych warsztatów znalazły się oprócz Lubiewa jeszcze dwie miejscowości w gminie Lubiewo (Bysław i Sucha). Program zajęć składał się z szeregu bezpłatnych warsztatów oraz spotkań z twórcami ludowymi. Wśród nich m.in. warsztaty warsztaty zielarskie.

W środę 13 września 2023 r. spotkaliśmy się w Świetlica Wiejska w Suchej na pierwszych warsztatach zielarskich, które poprowadziła Stanislava Iwicka.

W środę 20 września 2023 r. spotkaliśmy się w Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu na drugich warsztatach zielarskich, które poprowadziła Stanislava Iwicka.

W czasie warsztatów pani Stanisława opowiadała o właściwościach ziół, zwłaszcza tych które możemy znaleźć w naszej okolicy. Zachęcała do spacerowania i obserwowania przyrody, a także uważnego przyglądania się naszym ogródkom, w których możemy znaleźć drogocenne dary natury. Uczestniczki warsztatów doskonale znały „z widzenia” rośliny, które przyniosła prowadząca warsztaty. Dzięki warsztatom wiedzą już jakie mają właściwości i kiedy warto po nie sięgnąć.

W czasie warsztatów poruszyliśmy również temat zegara biologicznego i tego jak żyć zgodnie z rytmem natury, a wszystko po to by zadbać o nasze zdrowie.

Warsztaty zielarskie w Suchej – 13 września 2023/FOTORELACJA

Warsztaty zielarskie w Bysławiu – 20 września 2023/FOTORELACJA

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2023.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)