Wspólne kolędowanie w B-CKiP

Jak co roku zapraszamy mieszkańców naszej gminy do wspólnego kolędowania. Świąteczny czas tak szybko przemija. Przygotowania do świąt zaczynamy już na początku grudnia, zabiegani i zmęczeni nawet nie zauważamy kiedy Święta Bożego Narodzenia mijają. W niedzielne popołudnie Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo jeszcze
na chwilę zatrzymała ten wyjątkowy czas poprzez Koncert Kolęd.

Jako pierwsze swoje umiejętności zaprezentowały dzieci uczęszczające na zajęcia Ogniska Muzycznego oraz Grupy Wokalnej B-CKiP.

Femke Mazur, Filip Helmin oraz Julia Lewandowska zagrali kolędy na gitarze. Młodych artystów do występu przygotowała instruktorka gry na gitarze – pani Magdalena Borzyszkowaka. Fabian Kieszkowski zagrał kolędy pt. „Mizerna, cicha” oraz „Gdy się Chrystus rodzi” na keyboardzie. Naukę gry na instrumencie prowadzi pan Jacek Janiak.

Nie mogło zabraknąć również kolęd śpiewanych. Nasi młodzi wokaliści szkolą swoje umiejętności pod okiem pani Izabeli Kameckiej. Femke Mazur zaśpiewała „Szarą kolędę”, natomiast duet Zosia Mrozik i Aleksandra Ostrowska kolędę pt. „Cicho, cicho pastuszkowie”. Występ młodych wokalistów zakończyła kolęda pt. „Tryumfy króla niebieskiego w wykonaniu Femke Mazur, Zosi Mrozik i Oli Ostrowskiej. Kolęda została wykonana w nietypowej, jezzowej aranżacji.

Finałowy koncert wykonał Duet Soprano&Piano z Bydgoszczy. Kolędy śpiewała Pani Aleksandra Pliszka (sopran), natomiast na klawiszach akompaniowała jej pani Tatiana Kujawska-Tubiszewska (mezzosopran i piano). Na co dzień obie panie zawodowo związane są z Operą Nova w Bydgoszczy. Duet SOPRANO&PIANO powstał w 2017 roku. Obie panie pracują na scenie i mają bogate doświadczenie muzyczne. W czasie koncertu duetu mogliśmy posłuchać znanych nam kolęd, dlatego też artystki zaprosiły publiczność do wspólnego śpiewania. Początkowo onieśmielona publiczność rozśpiewała sie, a salę wypełnił świąteczny nastrój.

W niedzielne popołudnie czas znów się zatrzymał i przypomnieliśmy sobie chwilę, gdy w małej, lichej stajence narodził się Chrystus. Mała dziecina, której przyjście na świat sprawia, że każdego roku w Wigilię siadamy razem przy stole i dzielimy się opłatkiem. W niedzielę 6 stycznia, w święto Trzech Króli w B-CKiP Gminy Lubiewo mogliśmy jeszcze raz poczuć magię tej chwili. Dziękujemy mieszkańcom naszej gminy za liczny udział w koncercie oraz zaangażowanie w czasie wspólnego śpiewania kolęd.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)