Wycieczki do teatru w Bydgoszczy i Toruniu

W niedzielę 15 października dzieci z Gminy Lubiewo miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Robinson Crusoe” wystawiane przez Teatr Baj Pomorski w Toruniu.
To już drugi wyjazd do teatru organizowany w ramach cyklu „Teatralna Jesień z BCKiP”.
8 października (również w niedzielę) miał miejsce wyjazd do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl pt. „Pchła szachrajka”.

W Teatrze Baj Pomorski od 13 października do 21 października trwał XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek, w ramach którego odbyły się 24 spektakle. „Robinson Crusoe” to przedstawienie proponowane zarówno przez toruński teatr, jak i biorące udział w międzynarodowym festiwalu.

W obsadzie „Robinsona Crusoe” znalazła się między innymi pani Edyta Soboczyńska, którą dzieci miały okazję poznać w ramach realizowanego w lipcu projektu „Lato w teatrze+”. Pani Edyta prowadziła dwutygodniowe warsztaty teatralne wspólnie z koleżanką po fachu panią Barbarą Rogalską. Dzieci z naszej gminy miały okazję skonfrontować to czego uczyły się na warsztatach, z tym jak aktorzy wykorzystują zdobyte umiejętności na deskach sceny teatralnej.

Spektakl wypełniały liczne efekty specjalne, a aktorzy wielokrotnie schodzili ze sceny, dzięki czemu widzowie mieli poczucie przeniesienia się do świata Robinsona i przeżywania jego problemów oraz rozterek.

Pełni wrażeń po spektaklu udaliśmy się na spacer po toruńskiej starówce. Tu czekała na nas kolejna niespodzianka. Poza możliwością kupienia pamiątek oraz wykonania zdjęcia pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika obejrzeliśmy również występ grupy teatralnej z Gdańska. Dzieci tym samym skonfrontowały teatr zawodowy z teatrem ulicznym.

Wspólnym elementem obu przedstawień było angażowanie widzów przez aktorów,
w związku z czym wróciliśmy do domów z ważnym wnioskiem: „My widzowie jesteśmy jednym z najważniejszych elementów prezentowanego przedstawienia”.

(I.K.)

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)