Wyniki konkursu „Dziennik z podróży”

W piątek 14 maja, na zakończenie Tygodnia Bibliotek ogłaszamy wyniki konkursu literackiego „Dziennik z podróży”. Jury w składzie Anna Barczyk-Mews, Kamil Tajl, Izabela Kotlęga dokonało oceny prac w środę 12 maja.

Poznajcie jury:

Anna Barczyk – Mews (przewodnicząca jury) – mieszkanka Tucholi, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostycynie, ale również autorka książki „M+P=Love” (premiera: grudzień 2020) i jest w trakcie wydawania kolejnej. Od zawsze uwielbia pisanie, prywatnie pisała również pamiętnik. W ubiegłym roku odważyła się wysłać pierwszą swoją książkę do kilkunastu wydawnictw, z wydawnictwem Nowae Res nawiązała współpracę i zadebiutowała na rynku czytelniczym. Książkę pani Ani można zdobyć m.in. w Empiku.

Kamil Tajl – redaktor Tygodnika Tucholskiego,recytator, wokalista, a także działacz społeczno-kulturalny w ramach Domu Nurtów Społecznych. Aktywnie promuje i wspiera organizację życia kulturalnego mieszkańców Tucholi. Jedną z większych akcji była organizacja „Poczytalni” na tucholskim rynku.

Izabela Kotlęga – specjalista ds. promocji i animacji w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, instruktorka grupy teatralnej w B-CKiP, z wykształcenia mgr filologii polskiej, koordynatorka projektów w ramach programu Lato w teatrze.

WYNIKI

I kategoria wiekowa

I miejsce – Zuzanna Jajor

II kategoria wiekowa

I miejsce – Amelia Jastak

II miejsce ex aequo – Mikołaj Roeding, Igor Wilkowski

wyróżnienie: Amelia Greca

W III kategorii wiekowej nie nadesłano prac.

Serdecznie gratulujemy laureatom! Nagrody czekają na Was w bibliotece w Lubiewie! Zapraszamy do odbioru w godzinach otwarcia biblioteki!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)