XIII OGÓLNOPOLSKI BOROWIACKI FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH W BYSŁAWKU

W minioną sobotę, 24 czerwca do Bysławka przyjechało osiem orkiestr dętych, w związku z czym ponad 350 uczestników dało popis swoich muzycznych i tanecznych umiejętności. Już po raz trzynasty odbył się Ogólnopolski Borowiacki Festiwal Orkiestr Dętych w  Bysławku! Jak co roku jest to wyjątkowy czas zarówno dla uczestników festiwalu, jak i mieszkańców Bysławka.

W tym roku wpłynęło aż dziewięć zgłoszeń od orkiestr dętych z Bysławia, Chełma, Dobrcza, Krajenek, Sępólna Krajeńskiego, Śliwic, Świekatowa, Wąbrzeźna oraz Wielgiego. Nie dotarła jednak Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajenkach. Po raz pierwszy do Bysławka przyjechała Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu, natomiast Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Gminy Wielgie przygotowała dla nas niezwykłą niespodziankę i wystąpiła wspólnie z naszymi Frantówkami Bysławskimi. Poza orkiestrami z Dobrcza i Wąbrzeźna każdy z uczestników festiwalu przyjechał z grupą taneczną mażoretek, które uświetniły swoim tańcem występy niemal wszystkich orkiestr dętych.

XIII Ogólnopolski Borowiacki Festiwal Orkiestr Dętych rozpoczął się o godzinie 12:00 mszą świętą w Klasztorze w Bysławku, po której nastąpiła odprawa kapelmistrzów, a także wspólne odegranie utworów na dziedzińcu klasztornym. Następnie miał miejsce przemarsz wszystkich uczestników festiwalu wraz z grupami tanecznymi mażoretek do Świetlicy Wiejskiej w Bysławku. Tam odbył się koncert estradowy zgłoszonych orkiestr dętych, po którym dokonano wręczenia nagród uczestnikom festiwalu.

Poza częścią oficjalną przewidziano również atrakcje dla dzieci, takie jak dmuchane zamki, kreacje z balonów, czy malowanie twarzy. Na zakończenie festiwalu miała miejsce również zabawa taneczna.

(I.K.)

 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)