Zajęcia teatralne – pierwsze spotkanie 29 września

Zapraszamy na zajęcia teatralne!

Pierwsze spotkanie we wtorek 29 września o godz.16:00.

Miejsce: Świetlica Wiejska w Bysławiu, ul. Strażacka 1

 

Na zajęcia zapraszamy dzieci i młodzież należące do Grupy Teatralnej B-CKiP, a także wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w teatralnej przygodzie! Udział w zajęciach jest bezpłatny! Zapisy i zgłoszenia na pierwszych zajęciach.

Grupa teatralna B-CKiP powstała w 2017 roku. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają półtorej godziny. W czasie zajęć rozwijamy umiejętności aktorskie i recytatorskie, ale także pracujemy nad spektaklem. Scenariusz tworzymy wspólnie, wykorzystując pomysły i indywidualne umiejętności dzieci. Podstawą pracy nad przedstawieniem jest ruch sceniczny. W ubiegłym roku największym sukcesem Grupy Teatralnej B-CKiP był spektakl pt. „Skrzyżowanie sześciu dróg i siedmiu diabłów” na podstawie lokalnej legendy.

Zajęcia Grupy Teatralnej B-CKiP prowadzi Izabela Kotlęga, pracownik B-CKiP, polonistka z wykształcenia i zamiłowania. W czasie zajęć teatralnych przemyca ideę pedagogiki teatru, która pojawiła się w B-CKiP dzięki współpracy z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie i organizacji półkolonii w ramach programu Lato w teatrze. Pedagogika teatru to przede wszystkim otwarcie się na twórcze działania i relacje, współpracę i słuchanie siebie. W czasie zajęć dzieci nabywają nowych kompetencji z zakresu teatru, ale także są współtwórcami zajęć i spektakli.

 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)