Zakończenie projektu PLAŻA

Takiego eventu jak zakończenie projektu PLAŻA w gminie Lubiewo jeszcze nie było! Liczba atrakcji była ogromna! Animacje oraz warsztaty cyrkowe, mega bańki mydlane, konkursy, występ teatru z Podlasia, stoiska z lokalnymi ruchańcami, czy chińską herbatą, a na zakończenie wielka feeria barw z proszkami holi. By ten dzień mógł być wyjątkowy
w przygotowania zaangażowali się przedstawiciele lokalnych inicjatyw, animatorzy Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, a także  partnerzy projektu.

Realizacja projektu PLAŻA – przyszłość, ludzie, animacja, życie, atmosfera rozpoczęła się 2 czerwca piknikiem z okazji Dnia Dziecka. Od tego momentu przez całe wakacje na plaży w Bysławiu nie było weekendu bez atrakcji, a samo zakończenie stanowiło wielką kumulację, a zarazem podsumowanie wszystkich działań.

Wakacje to zdecydowanie ulubiony czas, przede wszystkim dla dzieci, dlatego zakończenie świętowaliśmy najlepiej jak umieliśmy. Tego popołudnia o dobrą zabawę zadbali goście specjalni: Mimezis Art – artyści do zadań specjalnych. Mieliśmy okazję obejrzeć występ Klauna Cyrkowca, można było wziąć udział w warsztatach z żonglerki, kręcenia talerzykami, czy też nauczyć się chodzenia na szczudłach. Wielkim zaskoczeniem było pojawienie się ogromnych Gałek Ocznych, Nosa, czy Dłoni. Niespodziewanie, od zaplecza pojawił się A3 Teatr Kolekcjonerzy wzruszeń z Podlasia, którzy swój występ rozpoczęli między plażowiczami. Było to nie lada zaskoczenie! Wędrowny kabaret liryczny porwał wszystkich do teatralnych działań. Spektakl „Zmysły” miał formę parady, w której pojawiły się kuszące
i flirtujące ze spotkanymi osobami Baby,  a ponadto śpiewające Uszy, stepujące Gałki Oczne, czy Nos, z którego wypadały niespodzianki. To wszystko sprawiło, że plaża w Bysławiu stała się niezwykłym światem pełnym rzeczy niemożliwych, dobrej zabawy i mnóstwa kolorów!

To jeszcze nie koniec! Na dzieci czekały również konkursy z nagrodami, kolorowe balony, dmuchane konstrukcje, a także mega bańki mydlane. Małgorzata i Grzegorz Oparkowie, Marcin Biliński wraz z Grupą spod Starych Dębów oraz Łukasz Zabrocki, laureaci konkursu na lokalne inicjatywy ponownie zaangażowali się w przygotowanie atrakcji na plaży w Bysławiu. Zakończenie projektu było kolejną szansą, by spróbować lokalnych ruchańców z fjutem, czy oryginalnej chińskiej herbaty. Drużyna spod Starych Dębów zadbała o atrakcje prosto z średniowiecza.

Zakończenie tego wyjątkowego, niemal surrealistycznego dnia było równie wyjątkowe, pełne kolorów! Wszyscy ruszyli do wspólnej zabawy z proszkami holi. Nie ważne było, czy jest się dzieckiem, dorosłym, dyrektorem, sołtysem, czy urzędnikiem, wszystkich ogarnęła feeria barw, bo taki był projekt PLAŻA!

 

 

Dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)