Złapaliśmy kulturalnego „bakcyla” – relacja z wyjazdu do Gdyni

13 października miał miejsce trzeci kulturalny wyjazd w ramach projektu „Krok do kultury” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnikami byli seniorzy oraz młodzież, która ukończyła przynajmniej 12 lat. Pierwszym punktem w programie wyjazdu było zwiedzanie „Daru Pomorza” – Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, następnie udało nam się obejrzeć największy żaglowiec szkolny świata – rosyjski „Siedow”, który wpłynął do gdyńskiego portu w piątek 12 października. Długość całkowita jednostki to 117,5 m, a wysokość masztów osiąga 58 m. Można na nich postawić 32 żagle o łącznej powierzchni 4192 m kwadratowych. Stałą załogę „Siedowa” tworzą 54 osoby, do których podczas rejsów szkoleniowych dołącza 150 kadetów.

Po zwiedzeniu statków spacerowaliśmy po Skwerze Kościuszki, a na 19:00 udaliśmy się do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej na musical „Ghost”. Był to główny punkt programu naszego wyjazdu. Musical trwał dwie i pół godziny i dostarczył nam niesamowitych wrażeń. Spektakl opowiadał historię wielkiej miłości Sama i Molly. Niestety Sam został zastrzelony, a już jako duch przekonał się, że jego śmierć nie była przypadkowa. Molly po śmierci Sama nadal groziło niebezpieczeństwo, dlatego główny bohater za wszelką cenę starał się nawiązać kontakt z ukochaną. Musical powstał na podstawie filmu 1 1990 roku, z udziałem gwiazd Hollywood – Demi Moore, Patricka Swayze i Whoopi Goldberg.

Pełni wrażeń i emocji, a także z apetytem na więcej kulturalnych doznań wróciliśmy po północy do naszych domów.

Już 4 listopada organizujemy kolejny kulturalny wyjazd. Tym razem zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderwskiego w Bydgoszczy na koncert pt. „Wojciech Młynarski. Awers-rewers”.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury.:

Patronat medialny: 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)