Konkurs plastyczny „Ilustracja ulubionej książki”

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych z gminy Lubiewo do udziału w konkursie plastycznym pt. „Ilustracja ulubionej książki”.

Konkurs jest jednym z pierwszych działań w ramach realizacji projektu „Czytaj zmysłami”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Projekt ten składa się z czterech tematycznych bloków: wzrok, słuch, dotyk, smak. Na przełomie maja i czerwca w bibliotekach w Lubiewie i Bysławiu będziemy realizować działania związane ze zmysłem wzroku. Czytelnicy będą mieli okazję poznać ilustratora Daniela de Latour (10 czerwca), a także uczestniczyć w warsztatach tworzenia komiksów, które poprowadzi ilustratorka Joanna Zagnerk-Kołat (pierwszy tydzień wakacji). Zachęcamy również do udziału w konkursie plastycznym pt. „Ilustracja ulubionej książki”.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie autorskiej ilustracji do wybranej książki lub wiersza. Praca powinna mieć format A4 lub A3. Technika wykonania ilustracji jest dowolna (np. rysunek, akwarela, akryl, linoryt, wydzieranka, wyklejanka).

Kategorie wiekowe: Młodsze dzieci 6 – 8 lat, dzieci 9 – 12 lat, młodzież 13 – 17 lat, dorośli.

Terminy:

20 maja – 14 czerwca (oddawanie prac)

18 czerwca 2021, godz. 16:00 ogłoszenie wyników (miejsce: B-CKiP w Lubiewie)

Po rozstrzygnięciu konkursu stworzymy wystawę wszystkich prac. Wykonane przez uczestników ilustracje będzie można obejrzeć na żywo w jednostce głównej instytucji. Wystawa będzie również dostępna w formie galerii zdjęć na stronie internetowej www.bckip.lubiewo.pl, natomiast galeria nagrodzonych prac zostanie zamieszczona na fanpage’u B-CKiP.

Szczegóły konkursu dostępne są w Regulamine:

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)