„Latawce i marzenia” – podsumowanie drugiego tygodnia

Dzielimy się fotorelacją z drugiego tygodnia naszych latoteatralnych działań!

Zdradzimy Wam, że było bardzo intensywnie! Środę rozpoczęliśmy z ogromnym zmęczeniem, ale po regeneracyjnym rozruchu ruszyliśmy do działań.

Działaliśmy w ramach trzech warsztatów: teatralnego, plastycznego i muzycznego. W czwartek przed finałem zaczęliśmy łączyć wszystko w jedną całość, by na piątkowym finale podzielić się efektami naszych działań.

Uczestniczki i uczestnicy latoteatralnych półkolonii wykonali ogrom artystycznej pracy pod okiem swoich instruktorów. Punktem wyjścia do artystycznych działań były tytułowe latawce, które w czasie wspólnych zabaw zwróciły naszą uwagę na jeden z żywiołów – wiatr. Podążając za tą inspiracją, a zarazem pracując warsztatowo powstała koncepcja zobrazowania 4 żywiołów: wody, ziemi, ognia i wiatru.

W czasie warsztatu plastycznego uczestniczki i uczestnicy stworzyli wyjątkową scenografię w postaci 4 smoków, które obrazowały wspomniane żywioły. Powstał również pamiątkowy mural na naszym B-CKiPowym podwórku. Malowanie ściany sprayami stanowiło chyba największą atrakcję. Tworzenie wielkogabarytowych ilustracji to ciężka praca, ale satysfakcja z efektów napędzała do działań grupę plastyczną. Mogli oni poznać pracę ilustratora od A do Z, tzn. od pomysłu i projektu ilustracji po wielkogabarytową formę, która stanowi spójną całość działań teatralnych i muzycznych.

Grupa muzyczna w czasie warsztatów stworzyła 4 kompozycje muzyczne, które przy użyciu dźwięków ilustrowały poszczególne żywioły. By zrozumieć poszczególne żywioły pracowali nie tylko w sali warsztatowej, ale także wychodzili na leśne spacery, by poczuć ziemię, wiatr, czy wodę.

Grupa teatralna przy wykorzystaniu ruchu scenicznego połączyła elementy scenografii i wyjątkową muzykę w jedną całość. Jak zagrać 4 różne żywioły? Zadanie okazało się na lada wyzwaniem. O ile wypracowanie ruchu scenicznego i gestów przy pierwszym żywiole – smaku poszło w miarę łatwo – to z każdym następnym było coraz trudniej. Było to wyjątkowe doświadczenie, a zarazem wyzwanie – pracowaliśmy w trzech grupach, a udało nam się stworzyć jedną, synchroniczną całość.

Fot. Piotr Nykowski

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Lato w teatrze

___________________________________

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerami naszych działań są: Gmina LubiewoSzkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lubiewie Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Lubiewie „Szkoła z Pomysłem” Fundacja CudaWianki i Warsztatownia Kreatywności

Patron medialny: Tygodnik Tucholski

Filmowa zapowiedź finału – próba generalna:

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)