Relacja z finału Etnoczelendż

FINAŁ III edycji lata w teatrze w Lubiewie miał miejsce w piątek 16 lipca o godz. 18:00! Uczestniczyło w nim blisko 120 osób. Dom kultury zmienił się w wielką galerię, w której zaprezentowane zostały dzieła młodych twórców z gminy Lubiewo, będące efektem dwutygodniowych półkolonii w ramach programu lato w teatrze. Uczestnicy i Uczestniczki lata w teatrze wcielili się w rolę przewodników po galerii sztuki, a także prezentowali napisane mity, czy też sensoryczną opowieść. Publiczność została podzielona na 5 grup i wyruszyła w podróż za swoimi przewodnikami. Goście latoteatralnej galerii sztuki mogli nie tylko obejrzeć efekty artystycznych działań, ale także podzielić się swoimi refleksjami i zapisać je w sali refleksyjnej.

B-CKiP jako GALERIA SZTUKI

Uczestnicy pokazu odwiedzili 5 sal:

SENSORYCZNĄ – tutaj wysłuchali z zamkniętymi oczami historii napisanej przez dzieci, słuchając czuli mgłę, wiatr, a także słyszeli szelest liści, czy hlupoczące ryby.

KINOWĄ, w której wyświetlone zostały filmy z nagranymi wypowiedziami dzieci o Lubiewie, a także wypowiedzi o nich samych.

MITÓW – w tym miejscu poznali mity założycielskie Lubiewa, które napisali uczestnicy Lata w teatrze. Zwiedzający galerię mogli posmakować mitycznych żelków haribo, czy też kiszonych ogórków.

Wszystkie mity założycielskie Lubiewa możecie znaleźć i przeczytać tutaj:

PROJEKCYJNĄ – w tej sali uczestnicy obejrzeli slajdy wyświetlane na rzutniku z dawnych lat, a także wysłuchali słuchowisk o rodzinnych relacjach, dzięki którym trudne sytuacje w naszym życiu stają się łatwiejsze.

REFLEKSYJNĄ – w tej sali zwiedzający mogli podzielić się swoimi refleksjami i zapisać je na przygotowanej ścianie.

Na zakończenie w sali głównej odbył się FINAŁ FINAŁU, tzn. wystawa TOTEMÓW oraz wspólne śpiewanie hymnu tegorocznego lata w teatrze:

1. Od samego rana spotykamy się,
do domu kultury chodzimy co dzień.
Czeka nas zabawa, wyzwania są też.
Przygód co nie miara, szkoda żegnać się.

ref. Kolejny raz, wakacyjny czas,
lato w teatrze wita nas.
Kolejny raz, wakacyjny czas,
Lato w teatrze wita nas.

2. Uśmiechnięte buzie towarzyszą nam,
każdy jest tu dla nas jak siostra albo brat.
Ważna jest współpraca, by osiągnąć cel.
Jedna z naszych zasad to szanować się.

Ref. Kolejny raz…

Emocji było naprawdę co nie miara! A to dzięki:
Trzydzieściorgu wspaniałych Uczestniczek i Uczestników!
Zespołowi pracującemu z dziećmi: Karolina Sabat, Agata Ilnicka, Zuza Marczak, Paulina Rudź, Bartosz Hoppe, Krystyna Deręgowska, Patrycja Krawczyk, Izabela Kotlęga
– Partnerom projektu „EtnoCzelenadż”: Pani Wójt Gminy Lubiewo – Joanna Jastak, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lubiewie, Stowarzyszenie Szkoła z Pomysłem z Lubiewa, Fundacja CudaWianki i Warsztatownia Kreatywności Państwa Oparków, Bysławska Grupa Odtwórstwa Historycznego.
Wszystkie te wyjątkowe chwile możemy wspominać dzięki zdjęciom i filmom zrobionym przez Piotr Nykowski / pozaokiem.info

Fotorelacja z finału

Filmowa relacja z finału

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Fanpage Instytutu Teatralnego: https://www.facebook.com/instytutteatralny

Fanpage Lata w teatrze: https://www.facebook.com/programLatowteatrze

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)