Ruszają zapisy na Lato w teatrze!

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat na dwutygodniowe półkolonie w ramach programu Lato w teatrze. Nasz projekt pt. „Bez Gęby” otrzymał 40 tys. zł dofinansowania.

 

„Bez Gęby” to nowatorski projekt dla dzieci i młodzieży z Gminy Lubiewo. Dzisiejsze uzależnienie od własnego wizerunku na Facebooku, czy Instagramie, a także narzucane formy przez najbliższe środowisko determinuje wzrost młodych ludzi. Szukamy poklasku, bywamy próżni, żyjemy tak jak inni nam każą, po prostu zakładamy „Gębę” i nie zastanawiamy się nad tym, co dla nas jest ważne.

Realizowany projekt ma na celu stworzyć przestrzeń do zrzucenia „Gęby”, a także ma wyzwolić potrzebę wyrażania własnego zdania i emocji, bycia uczciwym wobec samego siebie.

Najważniejsze informacje dotyczące półkolonii:

  • czas trwania półkolonii: od 8 lipca do 20 lipca (z wyłączeniem niedzieli 14 lipca),
  • czas trwania zajęć od 9:00 do 15:00,
  • miejsce organizacji zajęć: Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, ul. W. Witosa 1, 89-526 Lubiewo,
  • B-CKiP zapewnia dowóz na terenie Gminy Lubiewo,
  • zgłaszanie uczestników możliwe jest od 15 maja (środa) do 10 czerwca (poniedziałek), osobiście w B-CKiP lub pod numerem tel. 512 864 195,
  • zajęcia są bezpłatne, ale obowiązuje ograniczona liczba miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Więcej szczegółów dotyczących organizacji półkolonii znajdziecie w regulaminie:

Regulamin 2019

 

Warsztaty poprowadzą artyści z całej Polski:

Dział teatralny – Wojtek Sikora

 

 

 

 

 

 

 

 

Dział wizualny (street art) – Andrzej Poprostu, Mike Ortalion

 

 

 

 

 

 

 

 

Dział dźwięków i podsłuchów – Rafał Kołacki

 

 

 

 

 

 

 

 

Dział promocyjno – dziennikarski – Mona Grabarek i Stefan Kornacki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 12. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 18 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

W tegorocznej edycji programu weźmie udział ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

https://www.facebook.com/instytutteatralny/

www.facebook.com/programLatowteatrze

 

 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)