To była wyjątkowa niedziela – finał WOŚP w B-CKiP

W niedzielę 13 stycznia w B-CKiP zagraliśmy wspólnie dla dzieci małych i bez focha.
W Gminie Lubiewo zebraliśmy łącznie 10.037,81 zł. Wolontariusze, licytacje, bufet z kawą, goframi i frytkami oraz bogaty program artystyczny – to wszystko w jednym, szczytnym celu. W tym roku graliśmy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Wspólne granie zaczęliśmy o godz. 16:00. Najważniejsza w tym dniu była zbiórka pieniędzy, dlatego zaczęliśmy od licytacji, którą poprowadził Adrian Kowalski. Program artystyczny rozpoczął występ dzieci z grupy teatralnej B-CKiP. Grupa powstała we wrześniu 2018 roku i zaprezentowała już drugą inscenizację. Była to „Zimowa opowieść”, w której wykorzystano małe formy teatralne takie jak teatr cieni, czy teatr tańca. Podświetlana
w ultrafiolecie scenografia podkreślała marazm panujący w czasie zimy. Według dawnych opowieści już w czasie zimy pan Bóg zsyła na ziemię Wiosnę, ale ta jest malutka i delikatna, dlatego leśne chochliki biorą ją do swej kryjówki i starannie pielęgnują. Gdy przyjdzie odpowiednia pora przegoni Zimę, a wszystko ponownie wróci do życia.

W czasie finału WOŚP wystąpiły również solistki z grupy wokalnej B-CKiP, Zosia Mrozik w piosence pt. „Po drodze szukam przyjaciela” oraz Wiktoria Szwaracka w piosence „Niby nic”. Grupę wokalną również powstała we wrześniu 2018 roku i prowadzi ją pani Izabela Kamecka. Na kayboardzie zagrał Fabian Kierzkowski uczęszczający na zajęcia Ogniska Muzycznego B-CKiP. Zespół tańca współczesnego „Swing” zaprezentował układ taneczny opracowany przez panią dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, która jest instruktorem grupy od 2011 roku.

Program artystyczny przeplatały licytacje voucherów oraz fantów przekazanych przez przedsiębiorców oraz osoby prywatne. Jednym z najciekawszych fantów było biurko uprzedniego wójta Gminy Lubiewo, pana Michała Skałeckiego przekazane na licytację przez nową panią wójt, Joannę Jastak, a co więcej przez nią samą wylicytowane za 300 zł. Można było wylicytować również własną wieżę Eiffla wykonaną z zapałek, donice ogrodowe, gaśnicę, czy pluszowego strażaka Żarka. Do licytacji przygotowanych zostało blisko 50 voucherów! Można było wylicytować dla dziecka dzień na fotelu wójta (licytację wygrał Filip Helmin za 70 zł), przejażdżki wozami bojowymi OSP w Lubiewie i Bysławiu, rodzinny obiad, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, czy też prezent na Dzień Babci i Dziadka (licytację wygrała pani wójt, Joanna Jastak za 170 zł) – zestaw ręczników i obiad w nowo otwartej restauracji „U kumpli” w Lubiewie.

Przeprowadzone licytacje pozwoliły zebrać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 3.010 zł, natomiast z działającego w niedzielne popołudnie bufetu zebraliśmy 484,53 zł. Wolontariusze z Gminy Lubiewo zebrali do puszek łącznie 10.037,81 zł.

Na zakończenie wystąpił Kabaret Trzecia Strona Medalu – uczestnicy ponad 60 Festiwali Kabaretowych, laureaci 50 nagród i wyróżnień. Pochodzą z głębokiego Podkarpacia, mówią o sobie ludzie Dalekiego Wschodu. Grupa kabaretowa powstała w 2011 roku, ale pierwsze kabaretowe skecze przygotowywali już w szkole średniej i na studiach. Grupa pięciu panów rozśmieszyła naszą publiczność do łez. Codzienne życie i problemy zaprezentowali w niebanalny sposób. Co tu dużo mówić trudne relacje damsko – męskie, konwenanse, czy też problem życia i śmierci zostały ukazane z trzeciej strony medalu, tej wesołej, rozchmurzającej szarą rzeczywistość. Ostatnim punktem programu niedzielnego popołudnia było tradycyjne światełko do nieba.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i hojność w tym dniu. Szczególne podziękowanie kierujemy do dzieci i młodzieży, które pomimo rozpoczynających się ferii poświęciły swój czas i całym sercem zaangażowały się w przygotowanie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy wolontariuszom, że mimo niesprzyjającej pogody z poświęceniem zbierali datki na rzecz leczenia dzieci.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)