„Stolemowe Drzewo” – zakończyliśmy realizację projektu „Lato w Teatrze +”

„Stolemowe drzewo” to tytuł przedstawienia przygotowanego przez dzieci i młodzież z Gminy Gostycyn oraz Gminy Lubiewo w ramach projektu „Lato w Teatrze +”, który został dofinansowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego z Warszawy.

Dzieci z Gminy Lubiewo ponad dwa tygodnie jeździły do Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, gdzie odbywały się zajęcia w ramach projektu „Lato w Teatrze +”. Grupę blisko czterdzieściorga dzieci podzielono na cztery laboratoria, w których pracowali pod czujnym okiem instruktorów:

  • laboratorium animacji i kreacji – Edyta Soboczyńska i Barbara Rogalska,
  • laboratorium wizualne – Alicja Wiślińska-Kornacka i Stefan Kornacki,
  • laboratorium filmowe – Mona Grabarek i Łukasz Matulewski,
  • laboratorium dźwięku – Rafał Kołacki.

Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie już po raz czwarty realizował projekt „Lato w teatrze”, w tym roku pani dyrektor Barbara Piasecka zdecydowała, by zaprosić do współpracy Bibliotekę – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, dzięki czemu dzieci z naszej gminy mogły uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach. Motywem przewodnim tegorocznego projektu była symbioza lasu, drzewa oraz słowiańskich legend, które do dzisiaj są znane wśród mieszkańców obu gmin.

Efektem ponad dwutygodniowej pracy był spektakl pt. „Stolemowe drzewo”, którego premiera odbyła się 28 lipca o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie, nazajutrz o tej samej porze przedstawienie zaprezentowano w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo. Dzieci i młodzież przygotowały opowieść o Stolemach – pradawnych drzewach-wielkoludach, które ukształtowały teren, na którym znajduje się Gmina Lubiewo i Gostycyn. Cała opowieść była niezwykle tajemnicza, magiczna i pozostawiała sporo miejsca na indywidualną refleksję odbiorców. Celowo pominięto przekaz werbalny, by za pomocą ruchu scenicznego, obrazu oraz dźwięku stworzyć magiczną aurę pradawnych czasów.

Efekty pracy dzieci i młodzieży można również obejrzeć na stronie www.youtube.com wpisując w wyszukiwarce hasło: „Stolemowe Drzewo”.

(I.K.)

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)