Ruszamy z rekrutacją do projektu „EtnoCzelendż”!
Jak będzie wyglądać trzecie lato w teatrze w Lubiewie? Uczestniczki i uczestnicy wakacyjnych półkolonii czeka wyzwanie – „EtnoCzelendż”. Tak zatytułowany jest tegoroczny projekt. Co się za tym kryje?
Po pierwsze uczestnicy warsztatów przemienią się w etnologów! Będą wykonywać badania terenowe, a także obserwować i poszukiwać kulturową różnorodność wśród mieszkańców gminy Lubiewo. Tematem przewodnim będzie zapis śladów i obecności uczestników projektu, ich rodzin oraz osób angażujących się społecznie w przestrzeni Lubiewa.
Czego można spodziewać się na warsztatach? Na uczestniczki i uczestników tegorocznego lata w teatrze czekają trzy warsztaty: edukacyjny, scenograficzny i muzyczny.
W tym roku zmieniamy zasady rekrutacji!
- Udział w projekcie mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku od 9 do 15 lat z terenu gminy Lubiewo.
- Chęć udziału należy zgłosić poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz klauzuli RODO oraz oddanie kart do B-CKiP Gminy Lubiewo (ul. W. Witosa 1, 89-526 Lubiewo) lub przesłanie ich mailem na adres: bckip@lubiewo.pl
3. Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest zadeklarowanie udziału w całym cyklu warsztatów, tj. od 5 lipca do 17 lipca. Niedziela 11 lipca jest dniem wolnym od zajęć. Sobota 17 lipca jest dniem FINAŁU i zakończenia półkolonii.
4. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż przewidywana w projekcie wyboru uczestników dokona komisja rekrutacyjna, którą powoła Dyrektor B-CKiP. Komisja oceni zaangażowanie i kreatywne wykonanie zadania rekrutacyjnego.
5. Listę uczestników opublikujemy w czwartek 17 czerwca do godziny 18:00.
6. Rodzice lub prawni opiekunowie zobowiązują się do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym we wtorek 22 czerwca o godz. 18:00.
Najważniejsze informacje organizacyjne!
1. Zajęcia odbywać się będą od 9:00 do 15:00 (pn – pt), godziny zajęć w sobotę będą skrócone i ustalone w czasie realizacji półkolonii.
2. Uczestnikom półkolonii zapewniamy dojazd oraz obiad.
3. Udział w półkoloniach jest bezpłatny.
Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie finansowanym przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Fanpage Instytutu Teatralnego: https://www.facebook.com/instytutteatralny
Fanpage Lata w teatrze: https://www.facebook.com/programLatowteatrze
LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury.
Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom.
Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.
Więcej informacji na temat programu na: